24 May 2018

10 наукових причин: пити пиво корисно, а не шкідливо

1. Пиво подовжує життя.

Дослідники з компанії Virginia Tech виявили, що люди, які регулярно п’ють пиво в помірних кількостях, на 19% знижують ризик померти передчасною смертю. Крім того, пиво сприяє омолодженню клітин кровоносних судин за рахунок прискорення певних обмінних процесів в організмі, а також надає заспокійливу і обезболюючу дію, сприяє гальмуванню росту і розмноженню бактерій.

2. Пиво допомагає схуднути.

У суспільстві широко поширений стереотип про те, що від пива товстіють. Але нова книга Тіма Спектора, професора Лондонського королівського коледжу, стверджує зворотне. У ній говориться, що світле пиво – хороше джерело поживних речовин для корисних кишкових бактерій, які роблять роботу травної системи більш ефективною. Крім того, пиво сприяє активізації виділення шлункового соку, стимулює травну систему.

3. Пиво допомагає боротися з раком.

У цьому алкогольному напої містяться інгредієнти, які допомагають людському тілу боротися з раком. До такого висновку прийшли вчені-медики з японського Національного інституту радіології. У хмелі, зокрема, знайдений ксантохумол – флавонід, який пригнічує канцерогенні ферменти.

4. Пиво допомагає мозку нормально працювати.

Дослідження, опубліковане в медичному журналі Нової Англії, виявило, що жінки, які випивають один келих пива в день, рідше страждають від когнітивних проблем, викликаних старінням.

5. Пиво насправді не дарує «пивний» живіт.

Дослідження, проведене фондом UCL, ставило собі за мету довести наявність зв’язку між кількістю випитого людиною пива і тим, як швидко у нього округляється живіт. Жодного наукового доказу цього так і не знайшли. «Люди вірять, що любителі пива в середньому частіше страждають від ожиріння, ніж інші. Але це не так. Якщо зв’язок між пивом і ожирінням існує, то він незначний», – запевнили дослідники.

6. Пиво може позбавити вас від каменів у нирках.

Люди, які п’ють пиво в помірних кількостях, на 41% рідше страждають від каменів у нирках. До таких висновків прийшли американські дослідники, які розповіли про свою роботу в журналі Clinical Journal of the American Society of Nephrology.

7. У пиві менше калорій, ніж у знежиреному молоці або апельсиновому соці.

За вмістом калію, магнію, фосфору, заліза, міді, цинку пиво не відрізняється від апельсинового соку – стакан якого, випитий за сніданком, є символом здорового способу життя. Але при цьому в пінному напої менше калорій. Нещодавно компанія Guinness опублікувала статистичні дані, які переконливо доводять, що навіть у «важких», темних сортах її пива міститься менше калорій, ніж у будь-якому солодкому напої або навіть у знежиреному молоці.

8. Пивний хміль захищає від хвороби Альцгеймера.

Хоча пиво не може захистити вас від неприємного стану, коли неможливо згадати, що сталося минулої ночі, в цілому для пам’яті воно швидше корисно, ніж шкідливо. Ксантохумол, одне із складових хмелю, згідно з останніми дослідженнями вчених, захищає мозок від вікових дегенеративних змін на кшталт захворювань Альцгеймера і Паркінсона.

9. У пиві повно вітамінів.

«Якщо ви уважно проаналізуєте хімічний склад хорошого пива, то будете вражені кількістю вітамінів, які в ньому містяться», – стверджує Штефан Доменіг, директор Центру охорони здоров’я Майра в Австрії. Наприклад, в пиві багато вітамінів В1 і В2, і вони там присутні в тій формі, яка добре засвоюється. Один літр цього напою забезпечить 40-60% добової потреби в тіаміні (В1) і рибофлавіні (В2). Пиво багате аскорбіновою кислотою. Літр пива дасть вам 70% добової дози вітаміну С. А для задоволення добової потреби у нікотиновій та фолієвій кислотах досить випити всього півсклянки.

10. Пиво зміцнює кістки.

Пиво допомагає зберігати щільність кісток і еластичність суглобів за рахунок вмісту в ньому кремнію в легко засвоюваній формі. Хто б міг подумати, що келишок пива після обіду може допомогти в створенні більш щільної кісткової тканини. Так, у всякому разі, стверджують в авторитетному науковому журналі Journal of the Science of Food and Agriculture.