Що таке Сидр?
Сидр є традиційним яблучним вином, особливість якого в тому, що готується воно без застосування дріжджів і води. Батьківщиною його вважається Нормандія, клімат якої завжди сприяв яблучному достатку в місцевих садах. Культивують спеціальні різновиди яблунь, плоди яких використовують виключно для приготування цього напою.
У сидру є кілька назв: в Австрії та Німеччині – це «Apfelwein», в Англії його продавали під найменуванням «British wines», в Америці ж заїжджого гостя могли пригостити міцним «Apple Jack». Тільки французьке «Cidre» зрозуміло в усьому світі без перекладу. І неспроста, адже саме Франція вважається батьківщиною чудового напою. Існує кілька легендарних історій створення сидру. Одна з них свідчить, що суворі воїни з далеких скандинавських країн, які прибули на берег сонячної Франції, відразу запримітили багаті яблучні сади і, перейнявшись атмосферою привітності і життєрадісності галлів, придумали такий же світлий і м’який напій.
Хімічний склад
Сидр містить пектинові та дубильні речовини, багатоатомні спирти, яблучну, лимонну й оцтову кислоти, мікроелементи, вуглеводи.
За даними USDA Nutrient Database в 100 гр. низькокалорійного сидру (з додаванням вітаміну С) міститься:
- Вода – 99.7 г
- Білки – 0 г
- Жири – 0 г
- Вуглеводи – 0.3 г
- Зола – 0.1 г
- Вітаміни:
Вітамін С (аскорбінова кислота) – 25 мг - Макроелементи:
Кальцій – 11 мг
Магній – 1 мг
Натрій – 14 мг
Фосфор – 12 мг - Мікроелементи:
Залізо – 0.03 мг
Мідь – 15 мкг
Цинк – 30 мкг - Калорійність:
У 100 г напою в середньому міститься близько 1 ккал.
Корисні властивості сидру
У минулих століттях лікарі, у результаті нестачі в лікарських засобах, призначали «яблучне вино» при нудьзі, говорячи медичною мовою, депресивному стані. А також при діабеті та захворюваннях шлунка.
У наші дні вчені підтверджують деяку корисність вживання сидру для організму. Наприклад, він має здатність уповільнювати процеси старіння. Ця властивість обумовлена змістом в сидрі фенольних сполук. Також сидр прискорює виведення токсичних речовин і нормалізує обмін речовин, сприяючи втрати зайвої ваги.